9 birželio, 2017

4 didžiausios ir dažniausios komandos formavimo klaidos

Daugelis vadovų svajoja apie komandą, kuri dirba kaip vienas organizmas. Tačiau kartais atrodo, kad ir į seminarus einame, ir įvairius žaidimus organizuojame, o darbuotojai vis nesusižaidžia”. Kokios to priežastys? Pasitikrinkime, ar nedarome stereotipinių komandos formavimo klaidų.

Per daug nuobodžios teorijos

Ar teko kada nors sudalyvauti seminare apie komandos formavimą, motyvavimą? Didžioji dalis tokių seminarų yra pagrįsti teorine metodika. Tai reiškia daug informacijos apie tai, kaip turėtų būti, ir nė lašelio praktinių įgūdžių.

Maždaug po valandos šiltoje mokymo salėje, lektoriui nuobodžiai dudenant apie motyvaciją, dėmesys silpsta. Vasaros dieną net ir patys ištvermingiausi susikoncentravę išlieka maždaug 45 min. Koks taip praleisto laiko rezultatas? Jų net keli: namie pavartyti užrašai, apie kuriuos pamirštame jau po kelių savaičių; sąžinės graužimas dėl vėjais paleistų pinigų; diplomai apie išklausytą kursą ant sienos. Bet, turbūt sutiksite, iš panašių seminarų tikitės ne to.

Mūsų šešių metų patirtis įrodė, kad įgūdžius lavinti būtina per praktines užduotis, žaidimus. Minimalus laikas teorijai ir maksimalus laikais praktikai - tai, kas keičia komandos narių elgesį.

Jei padarysite teisingą sprendimą ir pasirinksite komandos formavimą žaidimų forma, nepamirškite, kad svarbus ir užduočių turinys – jos turi naujos, negirdėtos, kupinos azarto ir loginių užduočių. Tokiu būdu būsite tikri, kad visi komandos nariai įsitrauks, o nuotykiai atmintyje liks ilgam.

Neaiškios įmonės vertybės ir migloti tikslai

Komandos narių gebėjimas dirbti drauge turėtų būti lavinami ne tik susitikimo su lektoriumi, komandinio žaidimo ar metinio susitikimo dieną. Tai - nesustabdomas procesas. Darbuotojams svarbu ne tik dirbti kartu, tačiau žinoti link kur juda įmonė, vardan ko kiekvienas iš komandos keliasi ryte ir važiuoja į darbą.

Kolektyvo narius vienija ir motyvuoja idėjos. Įmonės vertybės turėtų būti aiškiai ir suprantamai komunikuojamos ne tik klientams, bet ir darbuotojams. Pageidautina, kad jos sutaptų su darbuotojo asmeninėmis vertybėmis. Jei darbuotojui svarbu tai, kas svarbu įmonei, jis tampa labiau motyvuotas siekti komandos tikslų. Norint išvengti „trinties“ ateityje, geriausia vertybes patikrinti dar pirmo pokalbio metu.

Koks vadovo vaidmuo norint išvengti šios klaidos? Pirma – išgryninti ir iškomunikuoti įmonės tikslus ir vertybes. Tarkim, posėdžių kambaryje sieną papuošti vertybių sąrašu arba priminti apie jas kavos pertraukėlės metu. Antra – skatinti apie tai bendrauti, susirinkimų metu apie tai kalbėti, daryti vertybių savaites” ir pan.

Veiksmai atliekami nenuosekliai

Tikriausiai pati populiariausia vadovų klaida yra nenuosekliai vykdoma veikla. Tarp tiesioginių pareigų komandos formavimas vadovui yra lyg „namų darbas”, kuriam reikia pastangų, laiko ir, svarbiausia, žinių. Tačiau komandos formavimas – ne nepatenkintas klientas. Niekas nepaskambins priminti apie besibaigiančius darbų atlikimo terminus.

Nemažiau svarbu stebėti kolektyvo silpnas vietas, jas stiprinti. Nesitikėkite, kad keli seminarai padarys stebuklą, jeigu Jūs pats, kaip vadovas, dėsite per mažai pastangų.

Kelios idėjos: penktadienio pusryčiai kartu, įvairios užduotys, tarkim, įmonės komercinių patalpų dizaino sukūrimas, augintinio auginimas ir pan. Jeigu nežinote, nuo ko pradėti, tiesiog paruoškite planą, kuriame būtų numatytos bent dvi bendros, viso kolektyvo, veiklos, per mėnesį.

Vadovas nuolat „už devynių marių”

Didžiausia katastrofa kolektyvui yra lyg pusiau nusišalinęs nuo komandos reikalų vadovas. Vadovas turtų sutapti su lyderiu. Todėl jis privalo stebėti kolektyve vyraujančias nuotaikas, komandos narius. Žinodamas kiekvieno silpnas ir stipriausias puses, vadovas gali tinkamai paskirstyti užduotis ir taip padidinti veiklos pelningumą. Todėl vadovas, nuolat plaukiojantis kažkur „niekados“ šalyje, praranda galimybę gauti daug svarbios informacijos.

Antras pavojus – kolektyvo motyvacija, kuri vadovui nedalyvaujant krenta. Tiesiog jie neišvengiamai pradeda galvoti, kad už komandą ir jų darbą vadovas turi įdomesnių ar svarbesnių reikalų. Taigi, pasirinkimas vienas – vadovas privalo dalyvauti bendroje kolektyvo veikloje.

 

 

 

PATIKĖKITE KOMANDOS FORMAVIMO UŽSIĖMIMUS PROFESIONALAMS: SUSISIEKIME!

Kitos renginių naujienos

2 vasario, 2024
Orientacinės varžybos sodyboje

Orientacinės varžybos darbuotojams netilpus sodybose keliasi į didžiuosius miestus Vasara – įmonių vakarėlių ir komandų formavimo metas. Renginių organizavimo įmonės „OZI“ vadovas Saulius Gintautas įsitikinęs, jog niekas taip puikiai neįtraukia visų darbuotojų, kaip orientacinės varžybos. O juos „OZI“ organizuoja ne tik kaimo turizmo sodybose („Kodas „L.O.B.I.A.I“), bet ir visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Tai padeda išspręsti šiuo metu […]

PLAČIAU
2 vasario, 2024
Renginių organizavimas įmonėms

Nuo mėgstamos renginių organizavimo veiklos iki sėkmingo verslo įkūrimo Saulius Gintautas mėgstama veikla užsiimdavęs laisvalaikiais, kartą savo jėgas išbandė ir organizuojant renginį įmonei, siekiant suburti kiekvieną įmonės narį į komandines veiklas ir kitus užsiėmimus. „Puikiai pavykęs renginys tapo paskatinimas įkurti verslą, kadangi mačiau perspektyvą, jog galbūt yra ir daugiau įmonių, kam ši paslauga būtų naudinga“ […]

PLAČIAU
2 vasario, 2024
Komandos formavimas įmonėms

Originalūs komandos formavimo žaidimai formuojantys sėkmingą komandą Daugybę įspūdingų komandos formavimo renginių įgyvendinęs Saulius Gintautas jau 8-neri metai yra įkūręs sėkmingą renginių organizavimo įmonę „OZI“. Kartu su komandos nariais Saulius organizuoja įvarius komandos formavimo renginius ir kitus užsiėmimus tiek kelis šimtus ar net kelis tūkstančius darbuotojų turinčioms įmonėms. Begalinė aistra ir meilė darbui skatina nuolat […]

PLAČIAU
OZI EVENTS | Visos teisės saugomos, 2021 |
PRIVATUMO POLITIKA
cross