11 rugsėjo, 2018

Kaip keisis darbo aplinka per ateinančius 10 metų?

Dabartinės verslo ir technologijų tendencijos rodo, kad darbo įpročiai keisis vietos, laiko ir net kolegų atžvilgiu. Įprastinė darbo diena greičiausiai atrodys gerokai kitaip nei dabar. Pateikiame penkis pokyčius, remdamiesi mokslinių tyrimų vadovo Mark Coleman („Gartner“) įžvalgomis.

„We Working“ darbo filosofija

Šiuo metu sunku įsivaizduoti įmones be komandinio darbo, kuris yra labiau reikalingas moraliniam palaikymui nei kokybiškumo padidinimui. Tačiau nenustebkite, kad po dešimties metų visos įmonės komandinio darbo svarba sumažės – žmogaus motyvaciją, darbinę apkrovą vertins technologijos. Populiarės „We Working“ darbo filosofija, kuri formuos mažas, bet efektyvias komandas pagal narių stiprybes ir įgūdžius. Greičiausiai nebereikės komandos lyderių, kai kiekvienas narys tiksliai žinos savo užduotis ir siekiamą tikslą. Tai sumažins žmogiškųjų resursų kaštus ir padidins darbuotojų efektyvumą.

Išmaniosios technologijos taps kolegomis

Kiekvienais metais įmonėse bus galima rasti vis daugiau išmaniųjų technologijų. Čia ypatingai pasitarnaus dirbtinis intelektas – prietaisai bus darbuotojų asistentais, sumažins administracinio darbo kaštus. Tuo tarpu darbuotojams liks daugiau laiko kūrybiškiems ir inovatyviems sprendimams, kurie pasitarnaus įmonės veiklai.

Darbas ne dėl pinigų

Vis dažniau žmonės rinksis ne labiau pelningą darbą, o tokį, kuris jiems suteiks prasmę, leis prisidėti prie gero tikslo ar tiesiog bus kaip hobis. Formuosis ne piniginė motyvacija, o tiesiog noras dirbti dėl savo išsikelto tikslo. Darbuotojams, kuriems visgi svarbiausi bus pinigai, bus sunku pritapti prie komandos, kurios branduolys dirba dėl kitokių tikslų. Darbdaviai taip pat turės pasistengti, kad sudomintų kandidatą siūloma pozicija.

Jokių ribų tarp kalbų ir kultūrų

Dešimties metų bėgyje itin populiarės skaitmeninis verslas. Išmaniųjų technologijų pagalba bus galima vystyti verslo santykius su bet kokiais pasaulio regionais: Azija, Pietų Afrika ir Saudo Arabija, Šiaurės Amerika, Vakarų Europa ir t. t. Nebus kalbinių ar kultūrinių skirtumų – dirbtinio intelekto ir vertėjo sinergija puikiai pasitarnaus šiuo klausimu.

Taigi, komandinis darbas vis tiek išliks, tačiau keisis keletas svarbių aspektų. Tikimasi, kad darbas bus daug našesnis, darbuotojai imsis daugiau kūrybinių sprendimų. Komandos bus funkcionalios ir kiekvienas atliks savo veiklą su didesniu užsidegimu. Galima daryti išvadą, kad komandos formavimo renginiai vis tik bus reikalingi, kad sustiprintų darbuotojų tarpusavio ryšius ir skatintų kūrybiškus sprendimus.

Kitos naujienos

26 lapkričio, 2018
Su mumis nešalta!

Ar tikrai išsirinkote, ką veiksite su komanda per žiemos šventes? ???? 7 karšti pasiūlymai Jums: www.ozi.lt ???? Su Ozi bus nešalta!

PLAČIAU
23 lapkričio, 2018
Kas komanda yra Sauliui?

Įdomu, kas tikram lyderiui yra komanda????? OZI vadovui Sauliui – tai žmonių grupė, kuriuos tarpusavyje sieja bendros vertybės, tas pats tikslas ir su kuriais smagu kartu dirbti  

PLAČIAU
16 lapkričio, 2018
Penktadienio bomba :)

BOOOM, penktadienis! ???? Laikas tiksi, tiksi ir Ozi bomba Ateik ir išminuok ➡️ https://ozi.lt/bombos-isminavimas/

PLAČIAU
OZI EVENTS | Visos teisės saugomos, 2021 |
PRIVATUMO POLITIKA
cross