9 sausio, 2018

4 faktoriai, padedantys suformuoti sėkmingą komandą

Sukurti gerą komandą – tikras iššūkis. Ir tai tikrai nėra naujiena – juk visų darbuotojų asmenybės skirtingos (tad natūralu, kad ne visi sutaria puikiai), be to, kiekvienas yra gabus vis kitoje sferoje. Minėtos aplinkybės dažnai lemia, jog įmonėje nepavyksta suformuoti sėkmingų komandų. Šios dienos blogo įraše pasidalinsime faktoriais, į kuriuos įmonės vadovai turi atkreipti dėmesį tam, kad joje formuotųsi stiprios komandos. Rėmėmės vienos sėkmingiausių įmonių pasaulyje Google žmogiškųjų išteklių departamento pasidalintais apklausų duomenimis, kurie, tikime, pravers ir jums.

Psichologinis saugumas

Pats svarbiausias dalykas, padedantys komandai dirbti sėkmingai yra psichologinis saugumas ir kolegų lygiavertiškumas. Dažnai ir patys atsiduriate situacijoje, kai susilaikote pareikšti savo nuomonę, nes galvojate, kad jus pajuoks ar jūsų idėja yra per prasta, nes kiti galimai yra pranašesni ar drąsesni už jus. Pamąstykite, kiek gerų idėjų per visus šiuos metus buvo nutylėta dėl nepagrįstos baimės... Įmonė turi užtikrinti, kad kiekvieno nuomonė būtų gerbiama, o darbuotojai jaustųsi saugūs bei laisvai dalintųsi savo idėjomis. Užtikrinę psichologinio saugumo jausmą, padėsite komandoms pasiekti daug daugiau.

Atsakingumas

Diekite komandose požiūrį, kad kiekvienas jos narys yra atsakingas už savo darbo dalį ir jei jos neatliks arba atliks atmestinai, dėl to kentės kitų komandos narių darbo efektyvumas. Darbuotojai turi suprasti, kad jų įneštas indėlis yra svarbus visos komandos ir įmonės labui. Stenkitės juos skatinti, jei užduotys atliekamos greitai ir kokybiškai, o jei priešingai – kvieskite draugiškam pokalbiui ir aiškinkitės priežastis, kodėl taip vyksta.

Aiškumas

Komandos vadovai turi nustatyti aiškias nuostatas, padalinti darbus pagal kiekvieno stipriąsias puses ir struktūrizuoti darbų planą. Taip nariai matys, ką jie turi padaryti ir iki kada, nedarys nereikalingų darbų ir žinos, už ką tiksliai yra atsakingi. Aiškumas praverčia bet kokioje situacijoje, o tam galite naudoti projektų valdymo programas, daryti neformalius susirinkimus prie kavos ir taip aptarti darbų eigą.

Motyvacija

Komanda savo darbe turi atrasti reikšmę ir tikėti tuo, ką daro. Įmonės atsakomybė šiuo atveju yra parodyti darbuotojų atliktų užduočių vertę ir skatinti juos padaryti dar daugiau. Įdiekite motyvacijos sistemą, organizuokite komandų formavimo renginius – tai padės susikurti motyvuotoms komandoms, kurios dėl bendro tikslo gali nuversti pačius aukščiausius kalnus.

 

PATIKĖKITE KOMANDOS FORMAVIMĄ PROFESIONALAMS: SUSISIEKIME!

Kitos naujienos

26 lapkričio, 2018
Su mumis nešalta!

Ar tikrai išsirinkote, ką veiksite su komanda per žiemos šventes? ???? 7 karšti pasiūlymai Jums: www.ozi.lt ???? Su Ozi bus nešalta!

PLAČIAU
23 lapkričio, 2018
Kas komanda yra Sauliui?

Įdomu, kas tikram lyderiui yra komanda????? OZI vadovui Sauliui – tai žmonių grupė, kuriuos tarpusavyje sieja bendros vertybės, tas pats tikslas ir su kuriais smagu kartu dirbti  

PLAČIAU
16 lapkričio, 2018
Penktadienio bomba :)

BOOOM, penktadienis! ???? Laikas tiksi, tiksi ir Ozi bomba Ateik ir išminuok ➡️ https://ozi.lt/bombos-isminavimas/

PLAČIAU
OZI EVENTS | Visos teisės saugomos, 2021 |
PRIVATUMO POLITIKA
cross