9 gegužės, 2018

Kaip tapti sėkmingu komandos nariu?

Dažnas darbo skelbimas susideda iš nemažai reikalavimų, o vienas iš jų neretai būna komandinio darbo įgūdžiai. Iš to kyla klausimas: kaip tapti naudingu komandos nariu? Kokius savo komandinio darbo įgūdžius turėtumėte akcentuoti, lavinti? Šiame blog‘o įraše duosime patarimų, kurie bus naudingi darbuotojams, ieškantiems naujo darbo arba norintiems patobulinti savo komandinio darbo įgūdžius.

Bendravimo įgūdžiai

Komandos nariai turi gebėti bendrauti ne tik verbaliai, bet ir savo kūno kalba. Ypač vertinamas darbuotojo profesionalumas. Svarbiausi patarimai, kurie padės tapti tikru komunikacijos guru:

  • Mokėkite aiškiai išreikšti savo mintis, idėjas;
  • Gebėkite išklausyti ir nepertraukti kitų;
  • Stenkitės suprasti, kaip jaučiasi kiti komandos nariai iš jų kūno kalbos, mimikų;
  • Visada klauskite, jei kas nors jums neaišku;
  • Venkite sukurti įtampą, ginčus tarp komandos narių;
  • Gerbkite pašnekovus, nors ir jūsų nuomonės nesutinka.

Bendradarbiavimo įgūdžiai

Komandoje itin svarbus ne tik bendro tikslo siekimas, bet ir vienas kito palaikymas: pagirkite savo kolegas, kuriems sekasi, pasisiūlykite padėti tiems, kuriems einasi sunkiau. Taip žiūrėsite į komandos narius ne kaip į konkurentus, o kaip į bendradarbius, su kuriais siekiate bendro tikslo bei parodysite, kad gebate kurti draugišką atmosferą.

Problemų sprendimo įgūdžiai

Problemų sprendimo įgūdžiai parodo jūsų meistriškumo ir patirties lygį. Gebėdami spręsti problemas, parodote, jog mokate įvertinti konkrečią situaciją ir pasiekti teigiamų rezultatų. Iškilus tam tikroms problemoms komandoje būkite pasiruošę parengti sprendimus, kurie padės išspręsti neigiamą situaciją – taip parodysite, kad sugebate strategiškai mąstyti. Pateikite save kaip kolegą, kuris ieško ne problemų, o sprendimų.

Ginčų sprendimo įgūdžiai

Komandinis darbas neapsieina be konfliktų, tačiau jei nemokėsite teisingai jų išspręsti, tai gali neigiamai paveikti net jūsų karjerą. Prisiminkite, kad pikta reakcija tikrai nepadės. Esant konfliktinei situacijai visada vadovaukitės principu, kad turite pasiekti kompromisą, kuris bus naudingas jūsų komandai. Profesionalumas – jūsų vizitinė kortelė.

Pateikėme naudingų patarimų, kurie padės jums būti sėkmingu komandos nariu ir išmokti dirbti net sudėtingesnėmis sąlygomis. Jei norite susipažinti su savo komanda neformalioje aplinkoje, pasiūlykite savo vadovui naujausius Ozi vasaros žaidimus!

Kitos naujienos

26 lapkričio, 2018
Su mumis nešalta!

Ar tikrai išsirinkote, ką veiksite su komanda per žiemos šventes? ???? 7 karšti pasiūlymai Jums: www.ozi.lt ???? Su Ozi bus nešalta!

PLAČIAU
23 lapkričio, 2018
Kas komanda yra Sauliui?

Įdomu, kas tikram lyderiui yra komanda????? OZI vadovui Sauliui – tai žmonių grupė, kuriuos tarpusavyje sieja bendros vertybės, tas pats tikslas ir su kuriais smagu kartu dirbti  

PLAČIAU
16 lapkričio, 2018
Penktadienio bomba :)

BOOOM, penktadienis! ???? Laikas tiksi, tiksi ir Ozi bomba Ateik ir išminuok ➡️ https://ozi.lt/bombos-isminavimas/

PLAČIAU
OZI EVENTS | Visos teisės saugomos, 2021 |
PRIVATUMO POLITIKA
cross