2 kovo, 2018

Komandos formavimo principai, kurių neverta pamiršti

Komandinis darbas dažnai yra labiau vertinamas nei individualus, nes čia visa žmonių grupė dirba dėl vieno tikslo. Tačiau turbūt kiekvienas vadovas susidūrė su iššūkiu: kaip sėkmingai suburti šiam darbui tinkamus žmones? Visiems teko girdėti standartinius patarimus: „bendras tikslas, stiprus lyderis“ ir pan., bet ką dar galite padaryti, kad komanda dirbtų efektyviau? Šiandien atsakome į vadovams kylančius klausimus ir pateikiame vertus dėmesio principus, kurie padės suformuoti ir sustiprinti bet kokią komandą.

Vadovo palaikymas

Vadovas turi būti ne tik tikras lyderis, mokėti paskirstyti užduotis, formuoti bendrą komandinę dvasią, bet ir būti tuo asmeniu, kuris mokės palaikyti savo komandos narius. Nenustebkite, kad darbuotojams bus sunkesnių dienų, kai atlikti užduotis jiems bus sunkiau arba atsitiks tokių atvejų, kai priimti kritiką iš kolegų taps tikras iššūkis. Tokiais atvejais, vadovo palaikymas ir išklausymas yra labai didelė pagalba, padedanti formuoti stiprų visos komandos ryšį.

Įgūdžių analizė ir integracija

Tikslą jau žinote, dabar pats metas nusistatyti, kokie specialistai su savo išskirtiniais sugebėjimais turi prisidėti prie jo įvykdymo. Nepradėkite iškart galvoti, kokius žmones kviesite prisijungti prie komandos – nuoseklios ir sėkmingos komandos surinkimas pirmiausia turėtų prasidėti nuo stiprios įgūdžių analizės. Išanalizavę tai, atsirinksite, kokių specialistų jums reikia labiausiai. Atsiradus smulkioms užduotims, visada prie komandos galima prijungti ir tam tikros srities ekspertus.

Taisyklių svarba

Kad darbas komandoje vyktų sėkmingai, reikia turėti taisykles. Jos gali būti dvejopos: skirtos darbų atlikimui ir / ar bendravimui tarpusavyje. Taisyklių nustatymas yra labai naudingas, jei eigoje kyla nesusipratimų ar neaiškumų. Taip pat ir tada, kai į komandą priimate naują narį: supažindinate jį ne tik su darbais, bet ir su bendrais reikalavimais, ko bus iš jo tikimąsi. Na, o jau naujam nariui lieka spręsti, ar jis nori prisijungti prie jūsų, ar ne. Taip pat siūlome taisykles sudaryti kartu su komanda – taip visi bus tikri, kad sprendimai buvo priimti daugumos.

Konstruktyvūs konfliktai

Konfliktų bet kokiame komandiniame darbe neįmanoma išvengti, bet pažvelkite į juos kaip į galimybę mokytis ir pamatyti naujų sprendimų. Sukurkite tokią atmosferą, kad komandos nariai nebijotų išsakyti savo nuomonės. Tačiau visi turi žinoti, kad (kaip ir minėta 3 patarime) yra bendros kritikos išsakymo taisyklės – reikia gerbti kolegas ir laikytis mandagumo normų. Nebijojimas išsakyti „kitokią“ nuomonę ir saugumo jausmas komandoje suteiks tikrai didelę vertę.

Kai žinote pagrindinius komandos formavimo principus, nuversti užsibrėžtus tikslus bus daug lengviau. Atsižvelkite į kiekvieno nario asmenines savybes, leiskite jam jaustis komandos dalimi, dirbkite dėl bendro tikslo ir nepamirškite stebėti individualaus progreso bei komunikuoti.

Komandos narių ryšių stiprinimas – neatsiejama sėkmingo darbo dalis. Susisiekite su mumis, jei norite savo darbuotojams padovanoti tikrą komandos formavimo šventę!

Kitos naujienos

26 lapkričio, 2018
Su mumis nešalta!

Ar tikrai išsirinkote, ką veiksite su komanda per žiemos šventes? ???? 7 karšti pasiūlymai Jums: www.ozi.lt ???? Su Ozi bus nešalta!

PLAČIAU
23 lapkričio, 2018
Kas komanda yra Sauliui?

Įdomu, kas tikram lyderiui yra komanda????? OZI vadovui Sauliui – tai žmonių grupė, kuriuos tarpusavyje sieja bendros vertybės, tas pats tikslas ir su kuriais smagu kartu dirbti  

PLAČIAU
16 lapkričio, 2018
Penktadienio bomba :)

BOOOM, penktadienis! ???? Laikas tiksi, tiksi ir Ozi bomba Ateik ir išminuok ➡️ https://ozi.lt/bombos-isminavimas/

PLAČIAU
OZI EVENTS | Visos teisės saugomos, 2021 |
PRIVATUMO POLITIKA
cross