29 rugpjūčio, 2017

Nenuobodus komandos formavimas. Kaip?

 

Komandos formavimas

Komandos formavimas modernioje įmonėje yra svarbus procesas, tačiau tai nereiškia, kad jis turi būti neįdomus ar priverstinis. Darbas komandoje nėra kūrybiškumo ir individualumo praradimas. Atvirkščiai, produktyvus komandinis formavimas turėtų išryškinti gerąsias kiekvieno grupės nario savybes. Kaip tai padaryti, nemirštant iš nuobodulio?

1. Ieškokite naujovių

Ar kada nors teko būti efektyviame šimto vienos skaidrės pristatyme? Jeigu lankėtės tokiame seminare, ar jam pasibaigus matėte nors vieną pozityvų, energijos bangomis spinduliuojantį veidą? Tikriausiai, ne. Tikrai neverta apkrauti žmonių nuobodžiu pateikčių (skaidrių) demonstravimu. Tai neduoda laukto efekto, išskyrus prabimbinėtą darbo dieną. Klausiate apie alternatyvas. Kiekvienas ekspertas patars – žaiskite, kurkite, pamirškite nuobodžios teorijos perteklių, didinkite praktinių užsiėmimų, mažinkite teorijos kiekį.

2. Nepamirškite keisti aplinkos

Aplinka veikia žmogaus savijautą. Ne veltui psichologai skatina žmones, dirbančius namie, atskirti poilsio ir darbo erdves. Formali darbo aplinka neleidžia darbuotojams atsipalaiduoti, net ir užsiimant neformalia veikla. Taigi, komandiniai žaidimai neduos reikiamo rezultato ofiso patalpose. Palikite viską, įskaitant įjungtus telefonus, ir keliaukite į sodybą, lauką, šalia ofiso esantį parką. Ši taisyklė galioja nepriklausomai nuo oro sąlygų.

 

Komandos formavimas

3. Laužykite formalaus bendravimo ribas

Nieko nėra blogiau nei spaudimas komandai padidinti įmonės pelną. Greičiausiai po kelių tokių seminarų rezultatas bus priešingas. Jeigu norite, kad komandos formavimas taptų sklandus, suorganizuokite smagią išvyką ir pramogas, kurias norint įvykdyti natūraliai reiktų komandinio darbo.

4. Sukelkite azartą

Azartas sukelia adrenaliną. Nėra kolektyvo, kuriame žmonės nenorėtų konkuruoti ar parodyti kitam skyriui/ komandai, iš kur kojos dygsta. Tai geriausi klijai, padedantys susiformuoti komandai. Be to, azarto apimtas žmogus pats to nesuvokdamas parodo savo slapčiausias savybes ir mintis. Todėl kurkite tokias užduotis, kurios skatintų konkurenciją. Vieni mėgstamiausių azartinių žaidimų - protmūšis ir orientacinės varžybos.

 

Komandos formavimas

5. Pabrėžkite kiekvieno individualumą

Komandą sudaro skirtingi darbuotojai, bet jie visi yra naudingi. Darbuotojams padeda apšilti ir susižaisti individualios užduotys, parinktos pagal kiekvieno darbuotojo charakterį. Taip darbuotojai gali parodyti savo stipriąsias puses, labiau pasitikėti ne tik savimi, bet įvertinti kitus komandos narius.

6. Apdovanokite dalyvavusius

Ne veltui sakoma, kad mažos dovanėlės stiprina draugystę. Norėdami komandos formavimą ilgam įrašyti į darbuotojų prisiminimus, padovanokite jiems po mažą dovanėlę. Tai - nedidelis apdovanojimas už dalyvavimą, bet didelis paskatinimas žengti į priekį kartu su komanda.

 

Išmėginkite ir pasidalinkite šia šešių žingsnių programa su kitais. Ji - paprasta, bet veiksminga. Juk žmonių grupei tapti komanda reikia tiek nedaug, tik kelių taiklių vadovo pastangų.

 

 

PATIKĖKITE KOMANDOS FORMAVIMĄ PROFESIONALAMS: SUSISIEKIME!

Kitos renginių naujienos

2 vasario, 2024
Orientacinės varžybos sodyboje

Orientacinės varžybos darbuotojams netilpus sodybose keliasi į didžiuosius miestus Vasara – įmonių vakarėlių ir komandų formavimo metas. Renginių organizavimo įmonės „OZI“ vadovas Saulius Gintautas įsitikinęs, jog niekas taip puikiai neįtraukia visų darbuotojų, kaip orientacinės varžybos. O juos „OZI“ organizuoja ne tik kaimo turizmo sodybose („Kodas „L.O.B.I.A.I“), bet ir visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Tai padeda išspręsti šiuo metu […]

PLAČIAU
2 vasario, 2024
Renginių organizavimas įmonėms

Nuo mėgstamos renginių organizavimo veiklos iki sėkmingo verslo įkūrimo Saulius Gintautas mėgstama veikla užsiimdavęs laisvalaikiais, kartą savo jėgas išbandė ir organizuojant renginį įmonei, siekiant suburti kiekvieną įmonės narį į komandines veiklas ir kitus užsiėmimus. „Puikiai pavykęs renginys tapo paskatinimas įkurti verslą, kadangi mačiau perspektyvą, jog galbūt yra ir daugiau įmonių, kam ši paslauga būtų naudinga“ […]

PLAČIAU
2 vasario, 2024
Komandos formavimas įmonėms

Originalūs komandos formavimo žaidimai formuojantys sėkmingą komandą Daugybę įspūdingų komandos formavimo renginių įgyvendinęs Saulius Gintautas jau 8-neri metai yra įkūręs sėkmingą renginių organizavimo įmonę „OZI“. Kartu su komandos nariais Saulius organizuoja įvarius komandos formavimo renginius ir kitus užsiėmimus tiek kelis šimtus ar net kelis tūkstančius darbuotojų turinčioms įmonėms. Begalinė aistra ir meilė darbui skatina nuolat […]

PLAČIAU
OZI EVENTS | Visos teisės saugomos, 2021 |
PRIVATUMO POLITIKA
cross