11 balandžio, 2018

Žadimai, formuojantys skirtingus darbuotojų įgūdžius

Sėkmingas komandos narys turi būti ne tik savo srities specialistas, bet ir sugebėti palaikyti gerus ryšius su kolegomis, mokėti priimti ir išsakyti kritiką, atsakingai atlikti pavestas užduotis ir dar daugiau. Jei manote, kad žodiniai mokymai, seminarai tam sėkmingai pasitarnaus – mes tuo abejojame. Visas reikalingas savybes galima formuoti ir žaidimo principu. Taip bus ne tik naudingiau, bet ir įdomiau.

1 savybė: gera komunikacija

Tam, kad komanda dirbtų sėkmingai, labai svarbu, kad jos nariai sugebėtų palaikyti malonius tarpusavio ryšius, mokėtų išsakyti savo poreikius, klausimus ir t. t. Šiam tikslui gali puikiai pasitarnauti komandos formavimo žaidimai, kurių taisyklės reikalauja daug komunikacijos, artimesnio susipažinimo su kolegomis.

Žaidimo pavyzdys „Išklausykime kolegą“: Šis žaidimas skatina kolegas mokytis išklausyti, įsiminti pateiktą informaciją. Žaidžiama poromis. Ištraukdamas tam tikros temos kortelę, vienas komandos narys pasidalina savo požiūriu ta tema, o kitas išklauso ir tada sutinka arba nesutinka su pirmojo dalyvio išsakyta nuomone. Taip gimsta kokybiškas dialogas.

Reikės: lygaus skaičiaus darbuotojų (pvz. 8); po kortelę su diskusijos tema kiekvienai 2 žmonių komandai (temos turėtų būti kuo mažiau kontraversiškos).

2 savybė: stipri atsakomybė

Kiekvienas komandos narys privalo jausti atsakomybę už savo atliekamus darbus. Jis taip pat turi žinoti, jog nuo jo asmeninio progreso priklauso ir visos komandos bei įmonės našumas. Tam, kad galėtumėte padėti savo darbuotojams formuoti atsakingumo įgūdį, rekomenduojame kūrybiškus žaidimus, kuriuose būna bent po kelis komandos narius ir visų indėlis yra vienodai svarbus, nes kiekvienas narys turi konkretų vaidmenį, be kurio nepavyktų laimėti. Jei vienam kažko nepavyksta padaryti, komanda jam / jai padeda, kad būtų pasiektas bendras tikslas.

Žaidimo pavyzdys „Babelio bokštai“: Tai unikalus iššūkis, kurio metu komandų jėgos bus išbandomos įvairiose srityse. Jos ne tik varžysis tarpusavyje, bet ir pajaus tikrą azartą. Pagrindinė žaidimo taisyklė – pastatyti kuo aukštesnį bokštą iš medinių kaladėlių. Daugiau apie žaidimą ČIA.

Reikės: kelių komandų; specialių medinių kaladėlių.

3 savybė: bendro tikslo siekimas

Sėkmingiausios komandos yra tos, kurios tiki tuo, ką daro. Darbuotojai tada negaili laiko, idėjų ir pastangų, kad būtų pasiektas bendras tikslas. Žinoma, ne visi iššūkiai gali sukelti milžinišką entuziazmą, tačiau tikėjimas tuo, ką daro visa komanda, svarbus visiems nariams. Šiai savybei formuoti labai padeda žaidimai, kurie sukelia daug azarto ir įtraukia daugiau nei tris darbuotojus.

Žaidimo pavyzdys „Goldbergo mašinos konstravimas“: Goldbergo mašinos konstravimas – tai puikus pasirinkimas tiems, kurie ne tik nori pagerinti problemų sprendimo, komandinio darbo bei kūrybiškumo įgūdžius, bet ir tiems, kurie nori pajusti tikrą komandinę dvasią. Daugiau apie žaidimą ČIA.

Reikės: kelių komandų; įvairių rakandų, priemonių, kurios tinkamos pastatyti Goldbergo mašiną (pvz. tušti plastikiniai buteliai, lipni juosta ir pan.)

Norite patikėti komandos formavimo žaidimus tikriems profesionalams? Susisiekite su mumis! Taip pat žvilgtelkite į mūsų naujus vasaros sezono scenarijus.

Kitos naujienos

2 vasario, 2024
Orientacinės varžybos sodyboje

Orientacinės varžybos darbuotojams netilpus sodybose keliasi į didžiuosius miestus Vasara – įmonių vakarėlių ir komandų formavimo metas. Renginių organizavimo įmonės „OZI“ vadovas Saulius Gintautas įsitikinęs, jog niekas taip puikiai neįtraukia visų darbuotojų, kaip orientacinės varžybos. O juos „OZI“ organizuoja ne tik kaimo turizmo sodybose („Kodas „L.O.B.I.A.I“), bet ir visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Tai padeda išspręsti šiuo metu […]

PLAČIAU
2 vasario, 2024
Renginių organizavimas įmonėms

Nuo mėgstamos renginių organizavimo veiklos iki sėkmingo verslo įkūrimo Saulius Gintautas mėgstama veikla užsiimdavęs laisvalaikiais, kartą savo jėgas išbandė ir organizuojant renginį įmonei, siekiant suburti kiekvieną įmonės narį į komandines veiklas ir kitus užsiėmimus. „Puikiai pavykęs renginys tapo paskatinimas įkurti verslą, kadangi mačiau perspektyvą, jog galbūt yra ir daugiau įmonių, kam ši paslauga būtų naudinga“ […]

PLAČIAU
2 vasario, 2024
Komandos formavimas įmonėms

Originalūs komandos formavimo žaidimai formuojantys sėkmingą komandą Daugybę įspūdingų komandos formavimo renginių įgyvendinęs Saulius Gintautas jau 8-neri metai yra įkūręs sėkmingą renginių organizavimo įmonę „OZI“. Kartu su komandos nariais Saulius organizuoja įvarius komandos formavimo renginius ir kitus užsiėmimus tiek kelis šimtus ar net kelis tūkstančius darbuotojų turinčioms įmonėms. Begalinė aistra ir meilė darbui skatina nuolat […]

PLAČIAU
OZI EVENTS | Visos teisės saugomos, 2021 |
PRIVATUMO POLITIKA
cross